עלינו - מסע ישראלי

'מסע ישראלי' חיבור-דרך-ארץ

לפני 18 שנה עמדנו אי שם במרחבי הנגב, בעלות השחר, על סף תחילתו של המסע הראשון נרגשים מטקס הפתיחה, מקווים וחולמים. מאז כבר קרוב ל- 360,000 משתתפים הצטרפו למעגל אנושי מדהים ומתרחב הדובר את שפת המסע ובעיני כולם אותו מבט חולם על אפשרות לשנות, על הגברת החיבור והקשר לארץ הזו, על נתינה ומעורבות חברתית, על עתיד טוב יותר במדינה, על חיבור והשתייכות אמיתית לעם היהודי ולמדינת ישראל ואמונה במה שאנחנו רוצים ויכולים להיות.

נשיא ויו"ר עמותת 'מסע ישראלי'

אלוף במיל' אליעזר שקדי

אלוף במיל' אליעזר שקדי, איש ביטחון ועסקים ישראלי, בעברו טייס קרב, כיהן כמפקדה ה-15 של חיל האוויר הישראלי. עם סיום שירותו הצבאי שימש כמנכ״ל אל על וכיום יוזם מנהיג ופועל בהתנדבות מלאה בקרב עמותות חברתיות. אליעזר שקדי הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב מאוניברסיטת בן-גוריון ותואר שני בניהול מערכות מבית הספר ללימודי מוסמכים של הצי (Naval Postgraduate School) במונטריי קליפורניה, ארצות הברית. נשוי לד"ר ענת שקדי, ואב לשלושה.

וועד מנהל

ד"ר אפרים גרינפלד

ד"ר אפרים גרינפלד, מדען ואיש הייטק ישראלי ממייסדי חברת אופיר אופטרוניקה בירושלים, החברה המובילה בעולם למכשור מדידת לייזרים ואופטיקה לראיית לילה. עד לאחרונה כיהן בתפקיד מנהל פיתוח ומדען ראשי של החברה. אפרים יליד ארה"ב, בוגר תואר ראשון במתמטיקה, Wayne State University ותואר שני בפיזיקה, University of Chicago. עלה ארצה לאחר מלחמת ששת הימים וכאן השלים תואר שלישי בפיזיקה  מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף לעבודתו כיועץ בתחום עיסוקו המקצועי פועל אפרים בהתנדבות בקרב עמותות חברתיות לטובת הציבור ובפילנתרופיה. אפרים נשוי לרחל ולהם ארבעה ילדים ושניים עשר נכדים החיים בארץ.

עו"ד אלן סאקס

עו"ד אלן סאקס, שותף בכיר במשרד עורכי הדין הרצוג, פוקס נאמן. יליד אנגליה, בוגר תואר במשפטים מאוניברסיטת קיימברידג'. נישא ליהודית, וזמן קצר לאחר נישואיו עלה  ארצה עם משפחתו והשתקע בירושלים. לאלן ויהודית שישה ילדים שהתחנכו בארץ ושרתו בצה"ל ועל כך גאוותם. בימים אלה בנם השישי, בן הזקונים משרת ביחידת עילית בצה"ל כפי שעשו אחיו ואחותו בעת שרותם הצבאי. ילדיהם הנוספים נמנים על מדריכי ורכזי העבר במסע ישראלי.

אלוף במיל' אבי מזרחי

מר מזרחי מביא עימו לתפקיד קריירה עשירה ומרשימה עם תפקידים בולטים בענף הביטחון ולפני כן בצה"ל. לפני הצטרפותו ל UVision, שימש כסמנכ"ל בכיר לפיתוח עסקי דרום מזרח אסיה וישראל באלביט מערכות. מר מזרחי היה אחראי לכשליש (1.1 מיליארד דולר) ממכירות אלביט מערכות (3.4 מיליארד דולר) והוביל את עבודת המטה לרכישת התעשייה הצבאית שהסתיימה בהצלחה. היה חבר הנהלה בכיר, דיווח למנכ"ל אלביט מערכות.

מר מזרחי פרש מצה"ל ב- 2013 לאחר קריירה צבאית ארוכה, בדרגת אלוף. שירת בצה"ל 35 שנות שרות במגוון תפקידי מפתח. בתפקידו האחרון כיהן כאלוף פיקוד מרכז. בעבר פיקד, בין היתר, על זרוע היבשה, ושימש ראש אט"ל, מפקד עוצבת געש, מפקד עוצבת נתיב האש, ראש אגף הלוגיסטיקה, הרפואה והמרכזים.

מר מזרחי בעל תואר ראשון במדעי המחשב ומנהל עסקים מאוניברסיטת Pace בניו יורק, ובוגר תכנית הניהול המתקדמת של בית הספר למינהל עסקים באוניברסיטת הרווארד.

מזרחי מחויב להחזיר לחברה, מעורב בפעילויות התנדבותיות שונות. הוא מנהל מועצת המנהלים של IMPACT – תוכנית מלגות מיוחדת המאפשרת השכלה אקדמית ללוחמים ללא אמצעים כלכליים. הוא חברה הנהלה ב"מסע ישראל" – תכנית חינוכית לנוער וחיילים המוקדשת ללימוד מורשת ישראל והציונות. מזרחי הוא גם יו"ר אגודת בוגרי בתי הספר הצבאיים ויו"ר תוכנית התעשייה הישראלית לאימוץ יחידות צבאיות, 'אמץ לוחם'.

האלוף במיל' מזרחי הצטרף ל UVision ב- 2019 כמנכ"ל החברה.

יקיר דניאל
נטלי שניידרמן

נטלי שניידרמן, מנהלת המענקים העולמית (Global Grantmaking) של קרן ג'נסיס להעמקת התודעה היהודית בקרב יוצאי ברה"מ לשעבר. בעברה שימשה במגוון תפקידים בסוכנות היהודית ובהם תפקידי הדרכה וניהול תכניות חינוכיות, פיקוח אסטרטגי של שותפויות בין יהדות ארה"ב ויהדות ברה"מ לשעבר וראש לשכת אוקראינה ומרכז אסיה בסוכנות היהודית. נטלי ילידת רוסיה, בוגרת תואר ראשון בבלשנות אנגלית וספרות צרפתית מטעם האוניברסיטה העברית ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מטעם האוניברסיטה הפתוחה. נשואה לאדי ולהם שני בנים.

חברי האסיפה הכללית

הרב יעקב מדן

הרב יעקב מדן, ראש ישיבת ההסדר 'הר עציון' באלון שבות. מלמד גמרא, תנ"ך ומחשבת ישראל במוסדות שונים, כותב מאמרים בתחומי תנ"ך, פובליציסטיקה ונושאים הלכתיים ומחבר מספר ספרים בתחומי התמחותו. במסגרת פעילותו עוסק הרב מדן ביחסי דתיים חילוניים ויחד עם פרופ' רות גביזון  ניסח את 'אמנת גביזון מדן' שמטרתה להגיע להבנות בנושאי דת ומדינה המוסכמות על שני הציבורים. על עבודתם זכו מחברי האמנה בפרס קרן אביחי ופרס הסובלנות. הרב מדן בוגר ישיבת הר עציון, מוסמך לרבנות ובעל תואר B.Ed ממכללת ירושלים ותואר שני מטורו קולג'.

מרים פרץ

מרים פרץ היא אשת חינוך ישראלית, כלת פרס ישראל למפעל חיים לשנת 2018, על פעילותה לחיזוק הרוח היהודית ישראלית. בשנת 2014 נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה66 למדינת ישראל. בעבר ניהלה את בית הספר הראשון בגבעת זאב וכיום משמשת כמפקחת במנהל חברה ונוער במשרד החינוך. בוגרת תואר ראשון בספרות והיסטוריה מטעם אוניברסיטת בן גוריון ובעלת תואר ד"ר לשם כבוד מטעם אוניברסיטת בר אילן. מרים ילידת קזבלנקה שבמרוקו, התאלמנה מבעלה אליעזר ז"ל, אם לשישה אשר שכלה שניים מבניה אלירז ואוריאל ז"ל בקרבות עם מחבלים בעת שירותם הצבאי ומאז מקדישה את חייה להנחלת המורשת היהודית ציונית ומרצה בפני בני נוער וחיילי צה"ל. סיפור חייה פורסם בספר "שירת מרים" מאת סמדר שיר. בנה אליסף נמנה על מדריכי ורכזי מסע ישראלי.

עו"ד משה שיפמן

עו"ד משה שיפמן, שותף במשרד עו"ד שיפמן דורפן ליפשיץ ושות' באילת. למד בישיבת נחלים ושרת כמ"פ בשיריון, סיים לימודי משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה במשרד עו"ד תוסיה כהן. ממקימי הישוב נטף בוא הוא מתגורר גם היום, משמש כקונסול אוסטריה באילת וממקימי יחידת החילוץ. נשוי ואב לארבעה מתוכם שלושה קצינים.

רו"ח אבי ורטהים

רו"ח אבי ורטהים, יו"ר דירקטוריון אלוני חץ נכסים והשקעות בע"מ, מכהן גם כדירקטור בחברות עסקיות נוספות. בוגר מנהל עסקים וחשבונאות – במסלול האקדמי של המכללה למנהל, רו"ח מוסמך. בין השאר, משקיע אבי את מרצו בפעילויות שונות בתחום החינוך לילדים בכלל ולנוער במצוקה בפרט ומתנדב במשטרת ישראל.

עו"ד הארייט פין

עו"ד הארייט פיין, שותפה במשרד עורכי דין הרצוג, פוקס נאמן. בעלת תואר שני מאוניברסיטת Cambridge באנגליה. מתמחה במסחר אלקטרוני ובבנקאות ומימון. נשואה לבנימין ואמא לשלושה ילדים.

אודי (יהודה) שמאי

HYPER FOOD ROBOTICS יהודה (אודי) שמאי, איש עסקים ישראלי, מנכ"ל

.מנכ"ל והבעלים של "פיצה האט" בישראל. משמש כחבר דירקטוריון בחברת דראגון טייל.

חבר באסיפה הכללית של 'מסע ישראלי'

עופר האן

עופר האן סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת טריביו, חברת סטרט-אפ פילנתרופית המחברת בין אנשים המבקשים להתנדב לבין צרכים בקהילה. עופר שימש בעבר במס' תפקידי מפתח במשרד החינוך ובהם: ראש המטה של שר החינוך הרב שי פירון ויועצו הבכיר של שר החינוך נפתלי בנט. עופר נמנה עם דור המדריכים הראשון של מסע ישראלי. לעופר תואר ראשון במשפטים ותואר שני בניהול ומדיניות ציבורית מן האוניברסיטה העברית בירושלים והוא עמית בתכנית העמיתים של "מעוז"- פיתוח עתודות מנהיגות למדינת ישראל.

צבי (צביקה) ויליגר

צבי (צביקה) ויליגר הוא איש עסקים שעיקר פעילותו בשוק המזון.

צבי למד בישיבה תיכונית בילדותו והמשיך בלימודי ניהול באוניברסיטת UCLA בארה"ב.

ב- 1994 ייסדו צבי ויוסי אחיו, את "וילי פוד", יבואנית המזון הבולטת בישראל

צבי הוא חבר יקר באסיפה הכללית של 'מסע ישראלי'

סוזן זילברמן

סוזן זילברמן היא הבעלים לשעבר של מלון Z NYC בניו יורק. יחד עם פעילותה הפילנתרופית כחברת מועצת המנהלים של I BELONG ISRAEL, סוזן היא מנהלת שותפה של Gregg's Gift לזכר בנה. Gregg's Gift פועלת כדי לעזור למבוגרים צעירים הנאבקים בהפרעת שימוש בסמים. סוזן היא ציונית מסורה, מחויבת להעלות את המודעות לצורך של האמריקאים לתמוך בישראל.

רוברט (רוב) שיינברג

רוברט שיינברג הוא פילנתרופ ישראלי-קנדי שיושב במועצת המנהלים של צפון אמריקה של I BELONG ISRAEL. בנוסף, רוב תומך בארגונים נוספים והקים קרן ייעודית התומכת בחיילים הבודדים של יחידת העילית של צה"ל דובדבן. בשנת 2014 הקימו רוב ואשתו דניאלה את Dog Tales, מקלט לחילוץ כלבים ממקלטים ישראלים צפופים. ממוקם בקינג סיטי קנדה, המקלט בגודל 50 דונם מאכלס מאות כלבים, כמו גם סוסים וחיות אחרות.

.רוב נולד בליטא. משפחתו עלתה לישראל כשהיה בן פחות משנה. בגיל 16 עברה המשפחה לקנדה. רוב שירת ביחידת דובדבן של צה"ל.

מוטי זוננפלד

מוטי (אליהו מרדכי) זוננפלד הוא איש עסקים ונדבן יהודי, חבר ועד מנהל בעמותת נאמני מרכז שניידר.

בשנת תשע"ה, פקדה את משפחת זוננפלד טרגדיה, כאשר ביתו של מוטי נהרגה בתאונת דרכים.

בעקבות פטירת בתו דניאלי זוננפלד, שהתנדבה בבית החולים שניידר לילדים, הקים את ״קרן דניאלי" המקדמת למעלה מ-100 מיזמים לטובת החברה הישראלית. מבין המיזמים:

  • ״צוות דניאלי״ – צוות רפואי מקצועי וייחודי הכולל: רופאים, אחיות, פסיכולוגיות ועובדות סוציאליות מהמחלקה האונקולוגית בבית החולים שניידר הנותן טיפול ביתי לילדים חולי סרטן.
  • "פרס דניאלי לרפואה עם לב" – פרס המעלה על נס את הרופאים והאחיות שצוינו לשבח על גישתם האנושית לחולה ולמשפחתו.
  • "בשביל דניאלי" – שרות לאומי לנוער בסיכון – תוכנית שהוקמה על ידי אגודת עמינדב לשרות לאומי ומעניקה לנוער בסיכון הדרכה במעגלי החיים.

ועוד מיזמים רבים בתחומים מגוונים

פרופ' עו"ד דוד האן

פרופ' עו"ד דוד האן הוא משפטן ישראלי, פרופסור בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן. מומחה בדיני תאגידים ובדיני חדלות פירעון. כיהן כאפוטרופוס הכללי והכונס הראשי במשרד המשפטים.

 

מטה מסע ישראלי

אורי כהן
מנכ"ל מייסד
אבנר אליאסיאן
סמנכ"ל כספים
עידו אהרונוביץ'
מנהל מסע ישראלי
יולי אמיר
ראש מטה
אורלי תורג'מן
מנהלת משרד
רן יסוד
ראש תחום בתי ספר וצבא
יהונתן בלום
ראש תחום חינוך
יניב דוידאי
ראש תחום תפעול
איציק אברך
מנהל כספים
סיון דינר
אחראית רכזים ומחנות קיץ
אייל כץ
אחראי מדריכים
יעלה ברשטיין
רכזת תוכן וליווי מדריכים
אור אוחיון
רכזת שיבוצים וגיוס מדריכים
טליה אלון
מ"מ רכזת שיבוצים
ערן כהן
רכז תפעול
מרים משה
רכזת תפעול
מעיין באשר
רכזת קהילה ומ"מ גיוס מדריכים
סטלה כהן
מנהלת חשבונות
ורוניקה צ'ונה
מנהלת חשבונות
רינה אליהו
מנהלת חשבונות

לזכרם

הרב לורד ג'ונתן זקס ז"ל

הרב הלורד ג'ונתן זקס ז"ל היה חבר בהנהלה הבינלאומית של מסע ישראלי ויועץ חינוכי לארגון בשנים האחרונות.

הרב זקס היה השראה עבור העולם כולו ועבור מסע ישראלי כאדם, מורה, יהודי וציוני בכל רמ"ח אבריו.

הרב זקס נפטר בשנת תשפ"א, יהי זכרו ברוך !

רו"ח יוסי בכר ז"ל

יוסי בכר ז"ל, היה רואה חשבון ומנהל ישראלי, שכיהן במגזר הציבורי כמנכ"ל משרד האוצר וכממלא מקום מנהל רשות המיסים בישראל ובמגזר הפרטי כיו"ר הדירקטוריון של בנק דיסקונט וכיו"ר קבוצת חיפה.

יוסי היה חבר יקר בעמותת 'מסע ישראלי'.

הוא נפטר בשנת תשפ"א לאחר התמודדות עם מחלה קשה.

יהי זכרו ברוך!

שותפים למסע

איש צוות

תפקיד

עיצוב: נעה אלבז, סטודיו דוב אברמסון © | פיתוח: בינטרנט | קידום אתרים: עידן בן אור

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

array(0) { }
× How can we help?